Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradecké skokové derby 2010

 

      12.ročníku této zajímavé skokové soutěže jsem se zúčastnila s Bobou. Zkoušeli jsme to už loňský rok, ale protože Boba toho tehdy moc nenaskákala, ztroskotali jsme už při tréningu a to doslova, já i kůň !!!

Obrazek

 

Letos jsme nenechali nic náhodě a poctivě trénovali. Nutno podotknout, že Bobinka má zase jednou světlé období a dá se s ní komunikovat. Po tréningu v Mořkově jsme si byli jisti, že letos to už přejdem!

 

 

 

První soutěž "malé derby" se jelo na trase dlouhé 1000m a osahovalo 14 skoků. Z toho 7 skoků parkurových, zbytek byly skoky terenní. Hlavní závod "Hradecké skokové derby" se jelo na trase 1200m a to s 16 překážkami.

 

Terenní skoky byly vodní příkop,seskok a výskok, Obrazek                                              velké balíky slámy,

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vůz nalořený kládami, dřevěný most,

Obrazek

 

 

můstek překonávaný přes zábradní

 

 

 


 

Obrazek

 

 

 

a hromada dřeva (tzv.metr dřeva).

 

 

 

 

 

 

 

 

V prví soutěži jsme si vedli dobře až k č.9 což byla zdánlivě jednoduchá překážka, dřevěvý most. Bobě se ovšem nelíbil a tak jsem jí musela trochu donutit. Stálo nás to ovšem drahocený čas, který byl v téhle soutěži důležitý.Obrazek

 

Přesto mě těšilo, že jsme vše absolvovali úspěšně a do druhé soutěže jsem šla si už jistější. Nebýt zhození dvou parkur. skoků, šli bychom čistě a jistě i v dobrém čase, ikdyž tato soutěž byla na rozeskok.

 

 

 

Celkově jsme odížděli spokojeni, protože to bylo zase něco trochu jiného a musím se přiznat, že obavy jak to dopadne tady byly!

video1