Jdi na obsah Jdi na menu
 


Future ( Bobina)

Pohlaví: klisna

Plemeno: český teplokrevník

Narození: 13.2.1998

Barva: tm. Hd.

Majitel:  J. Pokora , Kunín

Chovatel:  J. Pokora , Kunín

Původ:   o. Bourbon  (A1/1)        

            m. Florence po Cattaro (Holšt.)

 

histor55.jpg

Bourbon 

 

Boba se nerodila 13náctého v pátek a to se nejspíš na ní podepsalo. Již odmalička vynikala svou výbušností a živým temperamentem. Přesto byla dobře zvladatelná a učenlivá. Při lonžování a přípravě na obsednutí jsem si libovala v jejich překrásných pružných a velmi elegantních chodech. Ty chody byly předurčeny pro dresurní obdelník. Ve skoku si nevedla také špatně, ikdyž její dostihový styl už lecos napovídal.Po obsednutí se nějakou dobu chovala vzorně, ale pak to přišlo.....

Probudily se v ním dostihové geny a z hodného koníka se stak hotový ďábel. Dlouho jsme se jí pokoušeli zlomit a převychovat. Její temperament byl však silnější. Přesto se nám podařilo (když měla dobrý den) ukočírovat jí a vyskákala si výkonost stupně "L*". Přešla si i terenní skoky a to je zdá se její parketa. Pro její vytrvalost a chuť jít stále dopředu si zašla i soutěž endurance na 25km a nebýt neštastného kulhání umístila se na předních příčkách. Na mnoho lidí působí dodnes jako zlý a nejezditelný kůň. Ze země je to však hotové zlatičko a pod sedlem se to sní hold musí umět.

Vyzkoušela si i roli matky, ale né u nás. K tomuto účelu byla zapůjčena a vedla si velmi dobře.Dala zatím jen jedno hříbě, hřebečka po Le Patron.Letos se možná podruhé zapustí.

Chodí normální sport. přípravu a když je třeba stojí i u hospody!!!


   fotečky

Obrazek