Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florence                                       

Pohlaví: klisna

Plemeno: český teplokrevník

Narození: 17.2.1992

Barva: tm. Hd.

Majitel: M. Heraltová , Nový jičín - Loučka

Chovatel:  J. Pokora , Kunín

Původ:  o. Cattaro ( Holšt.)   

           m. Florida po Metrans ( A 1/1)

 

cattaro.jpg

Cattaro

 

 

 

Flo se narodila ještě ve staré stáji v Loučce u p. Dorazila. Zde pobyla do svých dvou let a poté se společně se svou matkou Floridou, sestrou Funny a poníky Cipískem a Ketty přestěhovala na statek do Stachovic.

Bohužel jako tříletá si vážně poranila o drát zadní nohu a tak skončila její sprotovní kariéra. Sice jsme se po úspěšném vyléčení pokoušeni s ní opět pracovat a skákat, ale noha tu zátěž neunesla. Zkusili jsme jí tedy zapustit, ale Flo na to tehdy měla jiný názor a kopala po všem co se jen trochu podobalo hřebci. Po dalším roce se doslova zamilovala do hřebce Bourbona a tak bylo rozhodnuto. Ještě ten den jela za ním! Z této velké lásky se narodilo její prví hříbě Future alias Bobina.Dále následovali Jessica, Beso por Amor, Rozárka, Fiola, Fargo, Lady Flo.

Stala se z ní opravdu vzorná matka, výborný školní kůn pro děti i dospělé a posléze i můj první "čundrácký" kůň. Do této doby dala již osm hříbat a z toho jen jednoho jediného hřebce Farga. Spokojeně si užívá zaslouženého aktivního důchodu, neboť i v tomto věku je stále při chuti a to je to hlavní!!!

fotečky

Obrazek