Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fiola

Pohlaví: klisna

Plemeno: český teplokrevník

Narození: 25.6. 2005

Barva: sv. Hd.

Majitel: M. Heraltová, Nový Jičín - Loučka

Chovatel:  M. Heraltová, Nový Jičín - Loučka

Původ:  o. Obvod  (rus. Trak.)          

           m. Florence po Cattaro (Holšt.)

 

Obvod

                                                             Obvod

Její původ nebyl zrovna mým přaním, ale stalo se. Po všech smůlách s Rozárkou a celým zapouštěním jsem byla ráda, že je Flo vůbec březí. Fiola se narodila jako první hříbě již naší nové stáji zde v Loučce. Už po narození bylo jasné že, bude trochu jiná něž všechny ostatní koně ve stáji a to nejen barvou.

Vyrůstala na pastvinách a z těch si odnesla také doživotní poznamenání. Po pokousání od koní ve stádě se jí udělavy bílé flíčky po celých zádech a těsně před  tím než jsme si jí vzali z pastvin jako tříletou do výcviku, se neštastně pořezala na zadní noze. Dá se tedy říct, že je jedinečná. Protože je to vlastně "strakáč" a ještě má na zadní spěnce jizvu ve znaku přední světové značky "nike".

Nebýt těchto odznaků nebyla ničím vyjímečná. Takové přerostlé, chlupaté, ušaté, ošklivé káčátko, které pořád rostlo. Ale jak už to tak bývá, vyrostl z ní moc pěkný kůň, ikdyž trochu jiných výškových rozměrů než bych si přála. I ona sama měla a ještě má problémy se se svou výškou a dlouhýma nohama srovnat. Nicméně pořád je se co učit a zatím chodí parkury stup. "ZL" a na podzim jsem jí zkusila zapřáhnout a ani tohle jí nečiní problémy.V sezóně 2011 začala chodit  trochu jiny typ soutěží, tj. terenní skoky a moc se jí to líbí a vyhovuje . Tak uvidíme jestli nakonec neskončíme u military!!!

 

img_1138.jpg

 

 

 

 

 

 

 

_mg_0006.jpg